Used Lexus Calgary Car Dealer
Elevate your driving experience with a quality used car, SUV, or truck from Lexus of Calgary.
As a trusted used Lexus car dealer in Calgary, our used vehicles have all undergone rigorous examinations to ensure safety and top performance. We're committed to making your Lexus vehicle purchase and service journey as seamless and stress-free as possible. Browse our used Lexus vehicle inventory below to find your dream ride in Calgary.
Lexus of Calgary Used Vehicles for Sale
2025 Lexus TX 350 Executive - 6P Package
LEXUS CERTIFIED PRE-OWNED/ LOW MILEAGE
| Price: | $77,605 |
Mileage:15,332 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | 0223 Caviar |
| VIN: | 5TDAAAB67SS025471 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260589A |
| City: | Calgary |
The 2025 Lexus TX 350 is a dedicated three-row luxury SUV designed to provide maximum interior space and passenger comfort without compromising the refined driving dynamics expected of the brand. In the Canadian market, the Executive P.....Read MoreLire la suite
2025 Lexus UX 300h F SPORT Design Package
LEXUS CERTIFIED PRE-OWNED/ HYBRID/ AWD
| Price: | $49,235 |
Mileage:11,915 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | 0m03 Copper Crest With Black R |
| VIN: | JTHUCJDH6S2008639 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 250843L |
| City: | Calgary |
The 2025 Lexus UX 300h is a compact luxury crossover SUV that seamlessly blends urban agility with hybrid efficiency. Designed for the Canadian market, it offers a stylish exterior, a comfortable and tech-forward interior, and an emphasis on s.....Read MoreLire la suite
2025 Lexus UX 300h F SPORT Design Package
LEXUS CERTIFIED PRE-OWNED/ HYBRID/ AWD
| Price: | $49,235 |
Mileage:9,445 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | 02qf Ultrasonic Blue Mica 2.0 |
| VIN: | JTHUCJDH2S2009576 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 250845L |
| City: | Calgary |
The 2025 Lexus UX 300h is a compact luxury crossover SUV that seamlessly blends urban agility with hybrid efficiency. Designed for the Canadian market, it offers a stylish exterior, a comfortable and tech-forward interior,
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | 0085 Eminent White Pearl |
| VIN: | JTHUCJDH0S2002416 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 4620A |
| City: | Calgary |
The UX 300h Luxury is designed for urban agility and efficiency without sacrificing premium appointments. For the 2025 model year, it features a more powerful self-charging hybrid system and standard Electronic On-Demand All-Wheel Drive (AWD)......Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | JN8BT3BB6SW420298 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260264AB |
| City: | Calgary |
The 2025 Nissan Rogue Midnight Edition (Canadian Spec) is a stylish mid-trim crossover that blends the popular SV Moonroof features with a distinct, "blacked-out" aesthetic. For 2025, it continues to lead its class in torque with the.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 2LMDJ8JK7CBL13448 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260502B |
| City: | Calgary |
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | 0083 Ultra White |
| VIN: | 2T2BZMCA3GC043365 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260357B |
| City: | Calgary |
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 5TDDZ3DC5JS204739 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260662A |
| City: | Calgary |
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 5FNRL6H81KB514570 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 260564A |
| City: | Calgary |
Loading More Vehicles ...







