Used Lexus RX 350 for Sale in Calgary
Elevate your driving experience with a quality used car, SUV, or truck from Lexus of Calgary.
As a trusted used Lexus car dealer in Calgary, our used vehicles have all undergone rigorous examinations to ensure safety and top performance. We're committed to making your Lexus vehicle purchase and service journey as seamless and stress-free as possible. Browse our used Lexus vehicle inventory below to find your dream ride in Calgary.
Lexus of Calgary Used Vehicles for Sale
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | 01j7 Atomic Silver |
| VIN: | 2T2YZMDA6LC215326 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 4599A |
| City: | Calgary |
The 2020 Lexus RX 350 F Sport 2 Package is a sporty and luxurious mid-size crossover SUV, representing the blend of Lexus's renowned refinement with enhanced, aggressive styling and performance-oriented features. As part of the mid-cycle r.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | 01j7 Atomic Silver |
| VIN: | 2T2JZMDA8LC216835 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260307A |
| City: | Calgary |
The 2020 Lexus RX350 Executive Package represents the pinnacle of luxury for Lexus’s best-selling mid-size SUV in the Canadian market. Produced at the award-winning Cambridge, Ontario plant, this model year introduced significant updates.....Read MoreLire la suite
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | 0223 Caviar |
| VIN: | 2T2JZMDA8LC214468 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260306A |
| City: | Calgary |
The 2022 Lexus RX 350 is a mid-size luxury SUV renowned for its exceptional ride quality, quiet cabin, and long-term reliability. In the Canadian market, the Luxury Package is a popular choice for drivers seeking a more refine.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...




